Молитовне стояння віруючих УПЦ
https://www.youtube.com/watch?v=q3gVZe4QMwA
Молитовне стояння віруючих УПЦ
https://www.youtube.com/watch?v=q3gVZe4QMwA
На інтернет ресурсі «Радіо свобода» було опубліковано матеріал, який я розцінюю як провокацію щодо Української Православної Церкви в цілому, та щодо храму святого великомученика Димитрія Солунського зокрема. Посилання тут: http://www.radiosvoboda.org/a/27860883.html
Всіх, хто шукає штучних сенсацій інформуємо про те, що в нашому храмі ведуться ремонтно-реставраційні роботи.
Прийшов час, коли ми, для продовження реставраційних робіт, мусимо вийти із споруди храму.
Наші небайдужі парафіяни встановили намет, щоб і великі і малі, діти і старі могли молитися Богу не на вулиці, не під сонцем або дощем. Початок встановлення цього намету і було показано на ресурсі «Радіо свобода».
Шановні, — Ви можете і надалі шукати дуті сенсації. Шукати те, — чого нема, намагатися компрометувати нашу Церкву, — а ми працюємо на майбутнє, щоб храм, який простояв 155 років простояв ще 155 років.
І цей процес реставрації немає ніякого відношення до того, про що ви пишете.
Більше того, місцева громадська організація — Самооборона Жулян охороняє наш храм, щоб зберегти його і для громади і для майбутніх поколінь.
Хочу звернути увагу всіх, хто прочитає цю статтю на компетенцію журналістів «Радіо свобода», — на мою думку, вони компрометують не тільки свій ресурс і самі себе, але і виступають дестабілізуючим фактором в нашому суспільстві.
Запрошуємо всіх зацікавлених — і журналістів «Радіо свобода», і так званих «активістів «Радіо свобода» прийти до храму на службу Божу і, може бути, Ви порадієте за те, що в наш час церкви Божі реставрують і побачите, що при храмі немає ніяких сепаратистів, а є люди, які вболівають і за храм і за нашу Україну. І це різні люди — і жителі Жулян, і парафіяни з різних районів Києва, і військові ЗСУ, і учасники АТО, і переселенці з Донбасу, і робітники із Західної України — просто — православні люди. Люди — Українці.
Особисто для мене, попри всі матеріали подібного ґатунку, що прямо направленні проти УПЦ реставрація нашого храму — це тверда надія на те, що в нашої держави — України — є майбутнє.
+ Миколай
єпископ Васильківський
керуючий Південним Київським вікаріатством
настоятель храму святого великомученика Димитрія Солунського (Жуляни) м. Києва
Завершилось паломництво до Святої Землі, в якому взяло участь близько 2000 прочан із більшості єпархій Української Православної Церкви.
З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія паломництво очолив єпископ Васильківський Миколай, вікарій Київської Митрополії. Владику Миколая супроводжував секретар Київської єпархії протоієрей Костянтин Пилипчук.
До загально-церковної паломницької групи увійшло понад 40 груп прочан які, в свою чергу, очолювали священики УПЦ.
Як ми вже повідомляли, напередодні поїздки, організованої Паломницьким Центром УПЦ, відбувся молебень в Андріє-Володимирському храмі Воскресенського кафедрального собору.
На Святій Землі наші пілігрими за насиченою програмою відвідали святині, пов’язані із земним життям і подвигом Господа нашого Ісуса Христа, Його стражданнями та славним Воскресінням.
В багатьох храмах Святої Землі наші священики, згідно з благословення Блаженнішого Феофіла, патріарха Святого Града Єрусалима та всієї Палестини, наданим на основі рішення Секретаріату Єрусалимської Патріархії на підставі грамот, що підтверджують канонічний статус священнослужителя УПЦ, звершували Божественні літургії.
Варто зауважити, що за домовленістю із Єрусалимською Патріархією видачею грамот канонічного статусу для священнослужителів, як і організацією паломницьких програм для прочан із УПЦ, займається Відділ зовнішніх церковних зв’язків та Паломницький центр при Відділі зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.
11 вересня, в день Усікновення глави Іоанна Предтечі, Преосвященний Миколай був прийнятий Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом ІІІ. Під час зустрічі владика Миколай передав Блаженнішому Феофілу братське вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія.
Дякуючи Його Блаженству за гостинний прийом паломників, Преосвященний Миколай відмітив, що цьогорічне паломництво українських православних прочан до Святої Землі відбувається за складних умов війни на Сході України. І тому головною метою цієї прощі до Святої Землі є молитва за мир у державі та припинення кровопролиття і страждань.
Владика Миколай попросив Блаженнішого Феофіла піднести свою первосвятительську молитву за мир на українській землі. В свою чергу, Патріарх запевнив і просив передати українській пастві, що він щоденно молиться за мир в Україні та за її єдність навколо Української Православної Церкви. Блаженніший Феофіл наголосив, що Єрусалимський Патріархат визнає в Україні лише канонічну Українську Православну Церкву і бажає повернення в її лоно єдиновірців, що відпали від Єдиної Соборної Церкви через розкол.
В ході паломництва 12 вересня, на свято в честь перенесення мощів святого благовірного князя Олександра Невського (1724 р.) Преосвященний Миколай звершив Божественну літургію у Свято-Олександрівському подвір’ї Єрусалима.
В ніч із суботи на неділю 13 вересня, з благословення Блаженнішого Феофіла, Патріарха Святого Града Єрусалима та всієї Палестини владика Миколай та близько 80 священників співслужили на Гробі Господньому Секретарю Священного Синоду Єрусалимської Церкви архієпископу Ліддському Димитрію. На літургії молилися більше тисячі вірних Української Православної Церкви.
В ці дні українські прочани зі вдячністю Богові, з переповненими благодатними враженнями серцями повернулися до Києва.
Як повідомив нашому кореспонденту директор Паломницького Центру Володимир Теліженко, який також брав участь у паломництві, це найбільша за чисельністю проща до Святої Землі, яка відбувається вже за сталою традицією у вересні місяці. Саме у цей період Паломницький центр заключив угоду з авіакомпаніями України та Ізраїлю на вигідних умовах, що дає можливість для українських паломників значно зменшити вартість авіаквитків. Не дивлячись на економічну кризу в країні, вірні Православної Церкви не тільки не зменшили чисельність паломницьких груп, а навпаки – збільшили її. І головної молитвою всіх учасників цьогорічної прощі стала молитва за мир в Україні.
Прес-служба Київської Митрополії
9 декабря, в вторник 27-й седмицы по Пятидесятнице, в день освящения храма великомученика Георгия Победоносца в Киеве (1051-1054 гг.) *, По благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия викарий Киевской Митрополии епископ Васильковский Николай, управляющий Южным киевским викариатством совершил Божественную литургию в храме в честь великомученика Георгия Победоносца (что на Железнодорожном вокзале) Соломенского благочиния города Киева.
В этот день, 13 лет назад, Блаженнейший Митрополит Владимир освятил храм, который был построен при содействии Государственной администрации железнодорожного транспорта «Укрзализныця», Министерства транспорта Украины и лично, в то время руководителя транспортной отрасли Георгия Кирпы.
Его Преосвященству сослужили благочинный Соломенского благочиния протоиерей Ярослав Шовкеник, настоятель храма протоиерей Василий Русинка, духовенство храма и гости прихода в священном сане.
После чтения Евангелия владыка обратился к верующим с архипастырским словом.
Во время литургии преосвященный владыка преподнес свои молитвы за мир в Украине. Также, была произнесена заупокойная ектения по почившим митрополитом Владимиром, почетным настоятелем храма протоиереем Николаем Забугой и ктитором храма Георгием Кирпой.
После литургии собор духовенства совершил молебен святому великомученику Георгию Победоносцу.
В завершение богослужения епископ Николай поздравил настоятеля, духовенство и прихожан со вторым престольным праздником и передал присутствующим благословение Предстоятеля Украинской Православной Церкви.
**************************
* В русских князей, начиная с равноапостольного князя Владимира, существовал благочестивый обычай основывать храмы в честь своих ангелов-хранителей. Так, равноапостольный Владимир, во святом Крещении Василий, построил в Киеве и Вышгороде храмы во имя святителя Василия Великого, князь Изяслав I (1054 — 1068), в Крещении Димитрий, построил в Киеве храм и монастырь во имя святого великомученика Димитрия князь Ярослав Мудрый (1019 — 1054), в святом Крещении Георгий, положил начало храма и мужской обители в честь своего Ангела-хранителя — святого Георгия, а также построил храм во имя великомученицы Ирины, Ангела-хранителя своей жены. Храм в честь великомученика Георгия находился перед воротами Святой Софии, на его строительство князь Ярослав потратил большие средства, в возведении храма участвовало большое число строителей. 26 ноября (по старому стилю) храм был освящен святителем Иларионом, митрополитом Киевским, о чем и было установлено ежегодное празднование в честь этого события.
4 декабря, на праздник Введения во храм Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии, приход в честь Ведения Божьей Матери, что на столичном массиве Теремки-1 отпраздновал престольный праздник. По благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия праздничную литургию в Введенском храме прихода совершили викарии Киевской Митрополии епископ Боярский Феодосий и епископ Васильковский Николай.
Литургию возглавил преосвященный Феодосий, епископ Боярский. Владыке сослужили: епископ Васильковский Николай, благочинный Голосеевского благочиния протоиерей Павел Кириллов, настоятель храма архимандрит Лазарь (Николаев), духовенство храма и гости прихода в священном сане.
На литургии, после сугубой ектении епископ Феодосий произнес молитву за мир в Украине.
По окончании литургии Преосвященные владыки возглавили крестный ход вокруг храма.
В завершение богослужения Преосвященный Феодосий, епископ Боярский поздравил настоятеля, духовенство и прихожан с престольным праздником. Преосвященный Николай присоединился к поздравлениям и передал присутствующим благословение Блаженнейшего Митрополита Онуфрия.
******************
Свято-Введенский Обыденный храм на Теремках-1 первый (и пока единственный) в Украине «Обыденный» храм, то есть построенной за сутки (дословно «об один день»). Возведен он в ознаменование 1020-летия Крещения Руси 3 декабря 2008. А на следующий день, 4 декабря 2008 года, в праздник Введения во храм Пресвятой Богородицы, была совершена первая Божественная литургия.
«У мережі Інтернет розпочав свою роботу офіційний сайт храму великомученика Димитрія Солунського в Жулянах» - пишут о открытии нашего сайта на сайте Киевской Митрополии УПЦ.
У мережі Інтернет розпочав роботу офіційний сайт храму на честь великомученика Димитрія Солунського в Жулянах Західного благочиння міста Києва, який можна відвідати за адресою http://solunsky.com/.
На сторінках сайту можна знайти інформацію про історію храму великомученика Димитрія Солунського в Жулянах, його настоятеля архімандрита Миколая (Почтового), новини храму та розклад богослужінь, проглянути фотогалерею, ознайомитися з бібліотекою та іншою корисною інформацією.
Информацию о жизни Киевской Митрополии УПЦ вы можете прочитать по адресу http://orthodox-church.kiev.ua/
«Один из старейших деревянных храмов, сохранившихся на территории Киева, – храм вмч. Димитрия Солунского (Жуляны г. Киев) теперь имеет свой сайт в сети интернет. Ресурс доступен по адресу – http://solunsky.com/»
пишет сайт «Православие в Украине» в своих новостях от 8 февраля 2010 г.
КИЕВ. В сети интернет начал работу сайт храма вмч. Димитрия Солунского, что в Жулянах
08 Февраль 2012 16:15Один из старейших деревянных храмов, сохранившихся на территории Киева, – храм вмч. Димитрия Солунского (Жуляны г. Киев) теперь имеет свой сайт в сети интернет. Ресурс доступен по адресу – http://solunsky.com/.
Вниманию пользователей представлено удобное меню сайта. Так, в разделе «Храм» вы узнаете об истории святыни и самого поселения Жуляны, ее настоятелях, посмотрите фотоархив, а также найдете адрес и карту проезда к храму.
Акафист и молитвы святому великомученику Димитрию Солунскому Вы найдете в соответствующем разделе.
В рубрике «Летопись» можно не только почитать новости, но и посмотреть фото- и видеоматериалы с событий на приходе.
Также Вы сможете загрузить с сайта записи аудиокниг, церковного пения и прочие православные аудиоматериалы, почитать интересные статьи и материалы. Все это доступно в разделе – «Библиотека».
Предусмотрели разработчики сайта и возможность «живого общения». Так, в одноименной рубрике можно подать записку, задать вопрос и получить на него ответ, и, конечно же, почитать «слово пастыря».
О святынях расскажет специальный раздел.
***
По благословению Киево-Печерской Лавры в начале ХІХ века на месте этой древней церкви была поставлена часовня в честь великомученика Дмитрия Солунского. Часовня простояла 60 лет и, по ветхости, в 1862 г. была перестроена казенным счетом в храм, который состоял в 5-м благочинном округе г. Киева.
К Дмитриевскому храму были приписаны и следующие села – Михайловская, Борщаговка и Савки (Совки). Храм этот, по счастью, уцелел и в советские годы, хотя и закрывался с 1930 по 1943 гг.
Сейчас в Жулянах осталась, по сути, одна достопримечательность – древняя деревянная церковь великомученика Дмитрия Солунского.