Молитовне стояння віруючих УПЦ

Молитовне стояння віруючих УПЦ

https://www.youtube.com/watch?v=q3gVZe4QMwA

У понеділок 2-ї седмиці по Пасці архієпископ Миколай служив в Жулянах

10 травня 2021 р., архієпископ Миколай звершив Божествену літургію в храмі на честь Димитрія Солунскього Солом’янського благочиння міста Києва.

В цей день в Жулянах відзначають Радоницю.

Преосвященному владиці співслужили клірики храму.

Після літургії владика Миколай очолив панахиду звершену пасхальним чином.

Також, вже традиційно звершили літію на могилах наших настоятелів біля храму.

У день Антипасхи архієпископ Миколай співслужив Предстоятелю у Києво-Печерській Лаврі

9 травня 2021 року, в Неділю 2-у після Пасхи, апостола Фоми, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Васильківський Миколай, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про різні види віри — віру розуму і віру серця. За словами архіпастиря, віра серця доступна усім, адже вона здобувається виконанням заповідей Божих.

«Хай Господь, молитвами святого апостола Фоми, зміцнює в нас віру — віру серця, щоб ми жили згідно зі священними законами, згідно з тими заповідями, які дав світові Спаситель і які ведуть людину до благословіння тут, на землі, і до вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господеві нашому», — побажав Предстоятель пастві.

Виголосивши відпуст, Блаженніший владика привітав вірян зі святом Воскресіння Христового та Днем Перемоги і благословив усіх.

У День Перемоги архієпископ Миколай співслужив Предстоятелю УПЦ у Парку Слави

9 травня 2021 року у столичному Парку Вічної Слави Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив заупокійну літію за загиблими в роки Другої світової війни.

Його Блаженству співслужили вікарії Київської Митрополії.

«Ця велика перемога дала світові можливість існування», — наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій і всієї України Онуфрій у своєму зверненні до присутніх після звершення панахиди біля монумента Вічному вогню на могилі Невідомого Солдата в м. Києві.

Архиепископ Васильковский Николай совершил Преждеосвященную литургию

19 марта 2021 г., архиепископ Васильковский Николай совершил первую в нашем храме литургию Преждеосвященных даров в этом Великом посту.

Преосвященному владыке сослужило духовенство храма.

На завершение литургии владыка совершил чтение канона великомученику Федору Тирону и освятил коливо.

 

Українська Православна Церква 21 березня проведе хресні ходи по всій країні

У всіх єпархіальних центрах Української Православної Церкви 21 березня 2021 року, у Неділю Торжества Православ’я, відбудуться хресні ходи і молитовні стояння. Про це йдеться в офіційному зверненні Предстоятеля до віруючих Української Православної Церкви.

«Не зважаючи на численні прохання і звернення, у нашій державі не відмінені закони, що були прийняті минулою владою, і які суттєво обмежують права віруючих Української Православної Церкви. Хотілося б щоб голос наших вірян все ж таки був почутим. Тому благословляю у першу неділю Великого посту, коли святкуватиметься Торжество Православ’я, у всіх єпархіальних центрах нашої Церкви провести традиційні для цього дня хресні ходи та молитовні стояння, з урахуванням епідемічної ситуації. Ми маємо з молитвою на вустах та святинями в руках пройтися вулицями рідних міст, для того щоб засвідчити і нашу вірність Святому Православ’ю, і нашу любов до рідної Української землі – нашої земної Батьківщини», — закликав Митрополит Онуфрій.

Предстоятель підкреслив, що православні українці — віруючі УПЦ- мають право захищати свою віру.

«Ми є громадянами України, і у нас є вибороне кров’ю наших предків право сповідувати Православну віру так, як це заповідали Апостоли Христові та Святі Отці», — зазначив Предстоятель Української Православної Церкви.

Расписание богослужений на первую седмицу Великого Поста 2021 г.

15.03.2021
понедельник
16:00
Великое повечерие с каноном прп. Андрея Критского
16.03.2021
вторник
16:00
Великое повечерие с каноном прп. Андрея Критского
17.03.2021
среда
16:00
Великое повечерие с каноном прп. Андрея Критского
18.03.2021
четверг
16:00
Великое повечерие с каноном прп. Андрея Критского, утрения
19.03.2021
пятница
8:00
Литургия преждеосвященных даров,
после литургии — канон св. Федору Тирону и благословение колива
19.03.2021
пятница
16:00
Паcсия, утреня
20.03.2021
суббота
8:30
Литургия Иоанна Златоуста, память вмч. Феодора Тирона,
после литургии — панихида
20.03.2021
суббота
16:00
Всенощное бдение
21.03.2021
воскресение
7:30
Литургия Василия великого, Торжество Православия.

Благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія на Великий піст 2021 року

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій направив Послання до пастви Української Православної Церкви з нагоди Прощеної неділі та початку Великого посту.

Текст благословення Предстоятеля на Великий піст був направлений Канцелярією Київської Митрополії всім єпархіальним Преосвященним 11 березня 2021 року і буде виголошений у всіх монастирях та храмах Української Православної Церкви 14 березня, за Божественною літургією у Прощену неділю.

Возлюблені у Христі Преосвященні владики,

отці, матушки, брати i сестри!

Сердечно поздоровляю усіх Вас з початком Великого посту – особливо важливого часу в духовному житті кожної віруючої людини.

У дні Святої Чотиридесятниці ми покликані згадати про духовну складову свого життя, покаятися у гріхах, укріпити свої духовні м’язи подвигом стриманості і молитви, для того щоб з чистим серцем та оновленими силами зустріти торжество із торжеств — Світле Христове Воскресіння.

Найсуттєвіша ціль посту — це смирення перед Богом. Людина, яка смиренна перед Богом, завжди прагне добра. Відсутність смирення породжує гордість, ворожнечу, протистояння, війни, яких, на жаль, у нашому світі сьогодні дуже багато. Треба завжди пам’ятати, що всім нам через смирення і щире покаяння необхідно преобразитися. Ми постуємо заради чогось більшого, аніж просто утримання в їжі. Внаслідок обмеження надмірності в задоволенні своїх щоденних потреб і віддалення від життєвої суєти відбувається очищення душі, наближення її до Бога, наповнення серця духовною радістю та бажанням жити за заповідями Божими. Великий піст — це наша спроба змінити себе і світ на краще.

Крім того, маємо сподівання, що прийдешній піст стане часом не тільки духовного, але і тілесного оздоровлення. Це особливо актуально в умовах, коли пандемія коронавірусу продовжує хвилювати людей усього світу. Хвороба змусила кожного з нас подивитися на повсякденне та звичне нам життя інакше. І зараз, коли вже рік ми знаходимось в умовах карантинних обмежень, ми маємо усвідомити, що саме піст, а разом з ним і щире покаяння, змінюють Божественні суди зі строгих на милостиві по відношенню до всіх нас.

Не може не хвилювати нас і те, що до цього часу, не зважаючи на численні прохання і звернення, у нашій державі не відмінені закони, що були прийняті минулою владою, і які суттєво обмежують права віруючих Української Православної Церкви. Хотілося б щоб голос наших вірян все ж таки був почутим. Тому благословляю у першу неділю Великого посту, коли святкуватиметься Торжество Православ’я, у всіх єпархіальних центрах нашої Церкви провести традиційні для цього дня хресні ходи та молитовні стояння, з урахуванням епідемічної ситуації. Ми маємо з молитвою на вустах та святинями в руках пройтися вулицями рідних міст, для того щоб засвідчити і нашу вірність Святому Православ’ю, і нашу любов до рідної Української землі – нашої земної Батьківщини. Ми є громадянами України, і у нас є вибороне кров’ю наших предків право сповідувати Православну віру так, як це заповідали Апостоли Христові та Святі Отці.

Нехай у дні Святої Чотиридесятниці кожному з нас вдасться духовно зосередитись, щоб достойно прийняти в своє серце Воскреслого Христа.

Також благословляється вірним нашої Церкви протягом цього Великого посту щодня прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі. Крім цього, благословляється робити по три земні поклони з молитвою «Отче наш» з проханням прощення наших гріхів, а також по три земні поклони з молитвою «Богородице Дево» з проханням благословення Божого для нашої Української землі та її народу.

Боже благословення нехай перебуває зі всіма нами! Амінь!

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Прощена неділя, 2021 рік

м. Київ

Звернення вірних УПЦ до Президента України та Помісних Церков

22 лютого 2021 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбувся з’їзд представників захоплених храмів Української Православної Церкви, на завершення якого духовенство та віруючі УПЦ записали відеозвернення до Президента України з проханням захистити їхні права, а також звернулися до Помісних Православних Церков з закликом про молитву та підтримку.